Stadion 650-lecia wraz z Halą Lekkoatletyczną wchodzi w skład dużego kompleksu sportowego pod nazwą Centrum Lekkoatletyczne im. Ryszarda Ksieniewicza przy ul. Madalińskiego 4 w Słupsku, do którego należy jeszcze Hala Sportów Walki oraz korty tenisowe o nawierzchni z mączki ceglanej. Jest jednym z najlepszych obiektów sportowych na Pomorzu, położonym w niecce otoczonej lasem zwanym Laskiem Północnym stwarzającym doskonale warunki do treningów przełajowych z dala od miejskiego zgiełku, z wytyczonymi trasami do biegania oraz uprawiania Nordic Walking.

Obiekt zaliczany jest do II klasy IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) i wyposażony jest w ośmiotorową bieżnię o długości 400 metrów, 1 stanowisko do pchnięcia kulą, 2 przeciwległe rozbiegi do rzutu oszczepem, 2 przeciwległe rozbiegi do skoku w dal, 2 przeciwległe rozbiegi do trójskoku, 2 przeciwległe rozbiegi do skoku wzwyż, 2 przeciwbieżne rozbiegi do skoku o tyczce, stanowisko do rzutu dyskiem, stanowisko do rzutu młotem, boisko trawiaste do gry w piłkę nożną o wymiarach 60 m x 90 m.

Obiekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta, którzy doceniają doskonale warunki do uprawiania sportu, w szczególności lekkiej atletyki. Jest również bazą do trenowania dla klubów i stowarzyszeń miasta Słupska popularyzujących „królową sportu”. Kompleks jest ogólnodostępny dla mieszkańców Słupska.

Położona bezpośrednio przy Stadionie 650-lecia Hala Lekkoatletyczna pozwala na uprawianie sportu cały rok i jest wyposażona w bieżnię 6-cio torową prostą z hamownią 60 metrów, wykładzinę MONDO 13mm, bieżnię okólną (1 tor – 134 metry), skocznię do trójskoku i skoku w dal, zeskok do skoku o tyczce oraz do skoku wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą (mobilną) oraz rzutnię do ćwiczenia techniki rzutu oszczepem, oraz jest wyposażona w kompletny lekkoatletyczny sprzęt treningowy i wyczynowy.

Korzystający z obiektu sportowcy spoza regionu mogą skorzystać z internatu sportowego wyposażonego w 40 miejsc noclegowych ( 21 pokoi, 19 dwuosobowych, 2 jednoosobowe. Pokoje z łazienką i toaletą, TV, WiFi), sali konferencyjnej dla 46 osób ze sprzętem audiowizualnym, parkingiem dla autokarów i samochodów osobowych.
Obiekt przygotowany jest dla osób niepełnosprawnych (winda, sanitariaty) oraz w pełni monitorowany. Korzystający z internatu mają również do dyspozycji saunę, siłownię oraz stół do masażu.

Urządzenia lekkoatletyczne zainstalowane na Hali Lekkoatletycznej oraz na Stadionie 650-lecia w Słupsku są zgodne z wymaganiami World Athletics (WA) i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wydane świadectwa (poniżej) są ważne do 31 grudnia 2024 roku.

KONTAKT:

Kierownik Stadionu 650-Lecia
Tel 607 590 747
e-mail: centrumla@sosir.slupsk.pl 

Recepcja
Tel 59 842 84 88 / 603946525
e-mail: recepcja.cla@sosir.slupsk.pl 


Harmonogram dostępności obiektu:

 hala-lekkoatletyczna-i-boiska-23-24_page-0001.png

 cennik-icons.png

Partnerzy

  • Logo partnera
  • Logo partnera
  • Logo partnera
  • Logo partnera