Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji | "WAKACJE Z UŚMIECHEM" TURNUS II

Przejdź do zawartości strony Przejdź do menu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
TEKST: KONTRAST:
2023-08-28

Półkolonie letnie „Wakacje z uśmiechem” dla dzieci z rodzin ukraińskich, przybyłych do naszego miasta po rozpoczęciu wojny, dobiegły końca. Podczas drugiego turnusu uczestnicy byli z wizytą w słupskim Ratuszu, podczas której spotkali się z Panią Prezydentką Miasta Słupsk Krystyną Danilecką Wojewódzką oraz zwiedzali ratuszową wieżę. Podczas wycieczki do Swołowa, dzieci spędziły miło czas w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych, mogły wziąć udział w lekcjach muzealnych „100 lat- zatrzymany czas, czyli życie w wiejskiej zagrodzie na początku XX w.” oraz "Zwierzęta w zagrodzie - poznajemy zwierzęta mieszkające w muzeum" zorganizowane przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Pobyt zakończony został ogniskiem z kiełbaskami. Poza tym, były również szaleństwa w Parku Wodnym 3Fale, trening piłkarski na Stadionie Gryf, ścianka wspiaczkowa oraz wycieczka do Ustki. Hala Gryfia była miejscem gier i zabaw ruchowych, a nawet przez chwilę salą kinową.

Ten turnus również zakończony został wręczeniem dyplomów i pamiątkowych kubków promującym miasto Słupsk.

Zadanie pod nazwą „Wakacje z uśmiechem” realizowane dzięki dotacji otrzymanej przez Miasto Słupsku od Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii przekazanej Funduszowi Pomocy Ukrainie, prowadzonemu przez Polsko – Ukraińską Izbę Gospodarczą.

W/w fundusz wspiera finansowo półkolonie organizowane przez Urzędy Miasta Legnicy, Łodzi i Słupska, zajęcia plastyczne prowadzone w Szczecinie przez Stowarzyszenie Mi – Gracja, kolonie dla dzieciaków z obwodu charkowskiego organizowane przez Stowarzyszenie „Społeczny Komitet Pomocy Miastu i Gminie Serock”.

Powrót na początek strony