07.11.2016

Wypływali medale

Worek medali, a dokładnie 42 krążki zdobyli Pływacy TP skalar Słupsk na XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z okazji Święta Niepodległości, które odbyły się w miniony weekend na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Blisko trzystu zawodników zmierzyło się w XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z okazji Święta Niepodległości organizowanych co roku na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportach i Rekreacji. W rywalizacji udział wzięło 11 klubów, w tym: KS Aquarius Słupsk, KS Delfin Gdynia, MKS Delfin Malbork, UKS Dwójka Morena Gdańsk, UKS Jedynka Solex Lębork, UKS Siódemka Gdynia, UKS Siódemka Sopot, UKS Trops Kartuzy, UKS Żabianka Gdańsk oraz gospodarze zawodów TP Skalar Słupsk i zawodnicy z klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 8 w Słupsku.

Zawody podzielone były na bloki: poranny dla dzieci z rocznika 2006-2008 i popołudniowy 2003-2005. Pływacy z TP SKALAR Słupsk łącznie wywalczyli 42 medale w tym 13 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami zostali: Palicka Wiktoria (2005), Szeremeta Kaja (2004) i Grzecza Michał (2004). Sukces wszystkich zawodników leży po stronie ich trenerów i instruktorów, a są nimi: Maciej Kowalewski, Dariusz Grondziewski, Robert Bąk, Przemysław Słapik, Iwona Dudkowska-Juzwa i Marcin Grondziewski.

W naszym klubie i klasach sportowych jest wiele utalentowanych zawodników. Cieszą bardzo wywalczone medale, ale jeszcze bardziej jak wszyscy poprawiają swoje rekordy życiowe, a to dla nas trenerów jest najważniejsze. Na najbliższe zawody dla najmłodszych wybieramy się 26 listopada 2016r. do Lęborka (Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN) – Maciej Kowalewski, trener TP Skalar Słupsk

  • Złota Blanka(2008) – 50m motylkowy I m-ce, 50m dowolny II m-ce,
  • Zbrzeźniak Kacper (208) – 50m motylkowy II m-ce, 50m grzbietowy III m-ce,
  • Drozd Viacheslav (2007) – 50m motylkowy III m-ce,
  • Konkel Filip (2006) – 50m grzbietowy II m-ce,
  • Walus Amelia (2008) – 50m klasyczny III m-ce,
  • Tomaszewski Mateusz (2007) – 50m klasyczny III m-ce,
  • Pogorzelska Wiktoria (2008) – 50m dowolny III m-ce,
  • Maksajda Kacper (2006) – 50m dowolny II m-ce, 50m motylkowy III m-ce,
  • Sztafeta 12x50m dowolny (2008, 2007, 2006) – II m-c: Zbrzeźniak Kacper, Tomaszewski Mateusz, Złota Blanka, Kordoński Aleksander, Pogorzelska Wiktoria, Dłużak Zofia, Łapko Hubert, Lejkowska Amelia, Zydel Wiktoria, Maksajda Kacper, Gołębiewska Kornelia, Konkel Filip ,
  • Suchańska Karolina (2005) – 100m motylkowy I m-ce,
  • Leszkiewicz Julia (2005) – 100m motylkowy II m-ce,
  • Kostecka Marcelina (2004) – 100m motylkowy II m-ce,
  • Drużba Amelia (2004) – 100m motylkowy III m-ce,
  • Mól Marcelina (2003) – 100m motylkowy I m-ce,
  • Grzecza Michał (2004) – 100m motylkowy I m-ce, 100m zmienny I m-ce,
  • Janczylik Aleksander (2004) – 100m motylkowy III m-ce,
  • Olejnik Adam (2003) – 100m motylkowy II m-ce,
  • Jankowski Michał (2003) – 100m motylkowy III m-ce,
  • Palicka Wiktoria (2005) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m zmienny I m-ce,
  • Sycha Roksana (2005) – 100m grzbietowy III m-ce,
  • Plaga Dawid (2005) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m dowolny III m-ce
  • Łabik Marcin (2004) – 100m grzbietowy I m-ce, 100m dowolny I m-ce
  • Bengier Wiktoria (2005) – 100m klasyczny III m-ce,
  • Szeremeta Kaja (2004) – 100m klasyczny I m-ce, 100m zmienny II m-ce,
  • Słaby Katarzyna (2003) – 100m klasyczny II m-ce,
  • Gaweł Natalia (2003) – 100m klasyczny III m-ce,
  • Krumplewski Gracjan (2005) – 100m klasyczny III m-ce,
  • Janczylik Aleksander (2004) – 100m klasyczny I m-ce,
  • Olejnik Adam (2003) – 100m klasyczny II m-ce,
  • Gorzelak Mateusz (2004) – 100m dowolny III m-ce, 100m zmienny III m-ce,
  • Drużba Amelia (2004) – 100m zmienny II m-ce,
  • Sztafeta 12x50m dowolny (2005, 2004, 2003) – I m-ce: Palicka Wiktoria, Grzecza Michał,Bengier Wiktoria, Łabik Marcin, Krumplewski Gracjan, Gaweł Natalia, Plaga Dawid, Słaby Katarzyna, Drużba Amelia, Jankowski Michał, Szeremeta Kaja, Olejnik Adam,
  • Sztafeta 12x50m dowolny (2005, 2004, 2003) – III m-ce: Suchańska Karolina, Janczylik Aleksander, Bałoban Amelia, Gorzelak Mateusz, Dydyna Filip, Mól Marcelina, Urbanowicz Bartosz, Gzylewska Zofia, Kostecka Marcelina, Lorenc Michał, Zapadka Wiktoria, Bengier Tymoteusz.