11.11.2016
13:00 - 17:00
Centrum Miasta

Słupski Bieg Niepodległości

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Słupskiego Biegu Niepodległości. W przypadającą w 2016 roku 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Słupsk jako jedno z wielu miast w Polsce proponuje uczczenie tego święta udziałem w biegu ulicznym. Czwarty Słupski Bieg Niepodległości wystartuje 11 listopada 2016 roku o godzinie 13:00 z ulicy Nowobramskiej.
Wzorem ubiegłych lat dystans biegu wyniesie 10 km, a trasa poprowadzona zostanie przez ścisłe centrum Słupska i pozwoli na uzyskanie wartościowych wyników, a przy okazji zapoznanie się ze słupskimi zabytkami – Zamkiem Książąt Pomorskich, Młynem Zamkowym, Spichlerzem Richtera, Basztą Czarownic, Kościołem Mariackim, kościołem św. Jacka i Nową Bramą. Trzy pętle umożliwią zebranym kibicom doping na całej trasie oraz wspaniałą zabawę podczas przyglądania się zmaganiom biegaczy.
Jak co roku udział w naszym biegu potwierdziło wielu wspaniałych zawodników ze Słupska i okolic. Liczymy na rekord frekwencji i zapraszamy serdecznie do Słupska, gdzie bieg tworzą biegacze dla biegaczy. Znajdziecie tu wszystko, co jest potrzebne, żeby dobrze się bawić bieganiem!