22.11.2016

Słupscy Judocy znów na podium!

Dziewięć medali wywalczyli słupscy judocy w 3-dniowym Międzynarodowym Turnieju judo ,,Baltic Cup” w Gdyni. To nie lada wyczyn, zwłaszcza, że w zawodach startowało ponad 800 uczestników z Polski oraz Szwecji, Gruzji, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Litwy i Norwegii.
Zawodnicy TS Judo Gryf Słupski po raz kolejny potwierdzili ,że należą do czołówki najlepszych judoków w kraju.
Dymitrij Janczylik (66 kg) zajął czołowe miejsce na podium w kategorii młodzików .Po kolejnej zmianie kategorii wagowej młody słupszczanin pokazał swoją siłę. Szczególnie efektownie zakończył walkę finałową z zawodnikiem AZS AWF Warszawa, Maksem Kadłubowskim. Starcie trwało bardzo krótko. Janczylik wykonał swój ulubiony rzut harai-goshi. Jego rywal upadł na plecy i sędzia ocenił tę technikę na ippon (koniec walki przed czasem).
Bardzo dobrze w grupie młodzików zaprezentował się Mateusz Wyrzykowski( 73 kg), zdobywając brązowy medal. Wyrzykowski rozpoczął treningi judo w klubie Orzeł Kończewo i od roku trenuje w Gryfie Słupsk. W turnieju stoczył 4 walki ( trzy wygrał) i pokazał, że drzemie w nim duży potencjał sportowy. Mimo kontuzji walczył bardzo ambitnie i zasłużenie stanął na podium.
Na wyróżnienie zasługuje postawa dziewcząt z TS Judo Gryf Słupsk, które starają się dorównać chłopcom.
Z wielką determinacją i zaangażowaniem toczą każdą walkę. Na podium stanęły 4 judoczki ze Słupska: Oliwia Szycko, Kasia Hadziewicz, Kasia Mikołajczyk oraz Martyna Szaniawska. Bardzo blisko medalu była Marysia Orlikowska i Maria Musiałek.
Nie zawiedli także juniorzy. Brązowe medale wywalczyli Aleksander Plombon ( 66 kg) i Bartosz Szaniawski (73 kg), którzy tym startem zakończyli tegoroczny sezon sportowy.

Wyniki słupskich judoków:
-dzieci
2 m-ce Oliwia Szycko (40 kg),Katarzyna Hadziewicz (63 kg)
3 m-ce Hubert Żuk ( 66 kg)
5 m-ce Maria Orlikowska ( 33 kg),Maria Musiałek (39 kg), Andrzej Heimrath (55 kg)
7 m-ce Jakub Nieznalski(46 kg)
9 m-ce Karol Sobczyk (33 kg),Łukasz Bielawa (33 kg)
– młodzicy
1 m-ce Dymitrij Janczylik ( 66 kg)
3 m-ce Katarzyna Mikołajczyk (63 kg), Martyna Szaniawska (70 kg), Mateusz Wyrzykowski ( 73 kg)

judo

judo

9 m-ce Gniewko Gawrych ( 46 kg), Jakub Orlikowski (55 kg)

– juniorzy młodsi
3 m-ce Aleksander Plombon (66 kg), Bartosz Szaniawski (73 kg)

juniorzy:
– 7 m-ce Jakub Siedlikowski ( 73 kg)