16.08.2019

Rajdy dla frajdy – 25.08.2019

W ostatnią niedzielę wakacji zapraszamy na rajd przez gęstwiny Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”! Wystartujemy ze Stadionu 650-Lecia, a osią trasy będzie wesoło meandrująca Słupia. To bez wątpienia jedno z tych miejsc, które na dłużej zapadają w pamięć!

Podkreślając walory przyrodnicze Parku, przeważnie jednym tchem wymienia się liczne mokradła, torfowiska i… sieć rzecznych elektrowni. Z perspektywy rowerowego siodełka i asfaltowej drogi krajobraz prezentuje się nieco inaczej, ale wibrująca w powietrzu moc wytwarzanej energii z pewnością się przyda! Tym bardziej że profil trasy płynnie faluje po okolicznych wzgórzach, chociaż bez napotykania większych trudności. W ogólnym rozrachunku runda zapowiada się na umiarkowanie wymagającą, a przewidywany do pokonania dystans wyniesie niespełna 115 km w wersji podstawowej, ewentualnie 93 km w wersji skróconej (anonsowane wcześniej 85 km również jest możliwe, ale obejmowałoby 2-kilometrowy odcinek nieutwardzonej drogi polnej, niezdatnej do przejechania rowerem szosowym – bardziej gravelem, crossem czy MTB).

Po rajdzie na uczestników czekać będą posiłek regeneracyjny, dekoracja i wręczenie nagród w przeróżnych klasyfikacjach.

Dla Uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki, m.in.:

  • pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej specjalnie na nasze Rajdy przez MARTOMBIKE,
  • przeciwsłoneczne okulary spod znaku sportowej elegancji od GOGGLE,
  • zawsze przydatne sakwy i torebki podsiodłowe SPORT ARSENAL oraz uchwyty na telefon FINN – na co dzień do kupienia w AlpinBIKE,
  • pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od nas i od naszych Gospodarzy!

Więcej informacji znajdziecie w linku poniżej: