31.05.2017

Puchar Dwumiasta zostaje w Ustce

W miniony weekend na Stadionie 650-lecia odbyła się Spartakiada Senioralna 2017 organizowana przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Blisko pięćdziesiąt osób 50+ rywalizowało ze sobą w konkurencjach sprawnościowych i logistycznych. Stawką był przechodni Puchar Dwumiasta.  – „W ubiegłym roku Spartakiada Senioralna odbyła się w Ustce, zwycięską drużyną okazali się być gospodarze. W tym roku nadarzyła się okazja, by puchar trafił w ręce Słupszczan” – informuje Agnieszka Klimczak, p.o. Dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W imprezie wzięli udział słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Słupska i Ustki. Rywalizowali w takich konkurencjach jak: warcaby, brydż, kręcenie hula hopem, układanie puzzli, rzut woreczków do celu, bieg slalomem z dużą piłką, tor przeszkód, przenoszenie piłeczek, tenis stołowy oraz rzuty karne. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku.

-„Obserwując można było odnieść wrażenie, że Seniorzy z obu drużyn są naprawdę żądni zwycięstwa. Przygotowywali się do tych konkurencji kilka tygodni. Mieliśmy wrażenie, że te zawody są dla nich bardzo ważne„- zaznacza Marta Szudobaj, Główny Specjalista ds. Promocji i Organizacji Imprez.

Przedstawiamy wyniki poszczególnych konkurencji (Słupsk – Ustka):

Slalom z dużą piłką – (1-0)

Hula Hop – (1-1) obie panie kręciły max. 30 minut

Rzuty woreczków do celu – (0-1)

Warcaby – (0-1)

Rzuty karne – (1-0)

Puzzle – (0-1) o jedną sekundę wygrała Ustka

Przenoszenie piłeczek – (1-1)

Tenis stołowy – (0-2)

Bieg na torze przeszkód – (0-2)

Brydż – (1-0)

Ostatecznie Spartakiadę Senioralną wygrał Uniwersytet Trzeciego Wieku z Ustki. Puchar przechodni powędrował znów do nadmorskiego kurortu. Obie drużyny otrzymały także pamiątkowe puchary, które wręczyli dyrektor Agnieszka Klimczak oraz Jan Lange, radny miejski. Kolejna spartakiada odbędzie się w Ustce.