31.10.2016

Polały się krew i pot!

W I Biegu Halloween’owym zorganizowanym przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji udział wzięło ponad 150 osób ze Słupska i regionu. Nocna aura, niekiedy trudna do pokonania nawierzchnia nie przeszkodziły zawodnikom ukończyć „Krwawego Biegu”. Pierwszy uczestnik wbiegł na metę z czasem 0:18:41! Chcemy też skorzystać z okazji i podziękować wszystkim, którzy mieli swój wkład w organizację tego wydarzenia!

Trasa biegu liczyła prawie 5,5 km i wiodła najpierw przez część Parku Kultury i Wypoczynku, ciemny las, ul. Arciszewskiego, aleje Brzozową i znów Park Kultury i Wypoczynku. Biegacze wykazali się ogromną kreatywnością i – choć nie musieli – poprzebierali się za bohaterów upiornych zaświatów, a także rywalizację podjęli z namalowanymi na twarzach pajęczynami, dziurami w policzkach i szczękami przedłużającymi usta. Punktualnie o 19 uczestnicy wyruszyli, pokonując trasę biegu z czołówkami rozświetlającymi im drogę, dodatkowo Grupa Motocyklowa Słupsk doświetlała trasę, stojąc w newralgicznych miejscach. Pomocną dłoń wyciągnęło do Nas także Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha”, które czuwało nad bezpieczeństwem biegaczy.

Wszyscy dotarli na metę, jak się później okazało, kilkudziesięciu zawodników poprawiło nawet swoje wyniki od ostatniego biegu, który organizowaliśmy, czyli biegu po ringu – relacjonuje Agnieszka Klimczak, p.o. Dyrektora SOSiR.

Po wyścigu na uczestników czekały napoje izotoniczne oraz ciepły barszcz z krokietem (krew nietoperza z wkładką), a także ognisko, przy którym można było zjeść kiełbaskę. To wszystko w rytmach dźwięków wychodzących z bębnów afrykańskich – takie atrakcje przygotował Słupski Ośrodek Kultury. Organizatorzy postanowili wyróżnić – oprócz miejsc czołowych w kategoriach OPEN i wiekowych – także najmłodszych i najstarszych uczestników biegu. Na zakończenie – tradycyjnie już – nastąpiło losowanie nagród.

Dziękujemy naszym sponsorom: Nowemu Teatrowi, MK Bowling, Aktywnej Fabryce, My Gym, Słupskiej Zapiekance, Firmom: HONDA i HUNDAY.

Organizatorami biegu byli Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Domtel Sport oraz Decathlon Słupsk.

Wyniki biegu znajdziecie tutaj : http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/7682-pl.pdf