29.06.2016

Pierwsze takie wydarzenie w Słupsku!

Już niedługo, na Stadionie 650-Lecia będziemy podziwiać zmagania lekkoatletów w Otwartych Mistrzostwach Osób Niepełnosprawnych.

174 zawodników z 27 klubów z całej Polski zjedzie do Słupska, by stanąć do rywalizacji o medale. Swoją chęć udziału w zawodach zgłosili także: kadra z Tunezji, kilku zawodników z Australii, a także zawodniczka z Republiki Południowej Afryki. Utytułowani lekkoatleci zmierzą się w takich konkurencjach jak: skok w dal, skok wzwyż, rzut dyskiem, kulą, oszczepem i maczugą, biegi płaskie (bez przeszkód, od 100 do 10 tys. metrów). Poszczególne konkurencje wykonywane będą w pozycji stojącej lub siedzącej.

Owe Mistrzostwa zamieszczone są w kalendarzu IPC, a uzyskane wyniki będą uwzględnione w rankingu światowym, co jest równoznaczne z uzyskaniem kwalifikacji na Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Europy.
Organizacji Otwartych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce podjęły się Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych “Start” oraz Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zmagania osób z dysfunkcją ruchu będzie można podziwiać od 1 do 3 lipca.
Mistrzostwom Polski Osób Niepełnosprawnych towarzyszyć będą dwie wystawy. Uroczyste otwarcie pierwszej z nich odbędzie się 1 lipca o godzinie 18:00 w Muzeum Pomorza Środkowego. Z kolei dnia następnego o godzinie 10:00 przy al. Wojska Polskiego stanie wystawa fotografii sportowych.

Otwarte Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Lekkiejatletyce

Otwarte Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Lekkiejatletyce