25.04.2017

Ozdobili niebo nad Słupskiem!

Tysiące kolorowych baniek unosiło się nad głowami tych, którzy wzięli udział w I Słupskim Dniu Bańki Mydlanej. Dwugodzinna impreza zgromadziła blisko ponad 350 osób. Na terenie Parku Kultury Sportu i Rekreacji ustawionych było kilka misek z płynem, kijki do puszczania baniek, a także wytwornice wokół których tańczyło mnóstwo dzieci. Najmłodsi oraz ich opiekunowie prześcigali się w robieniu coraz większych baniek. Krzysztof Bogdański, współorganizator wydarzenia ponad trzy miesiące pracował nad wymyśleniem idealnego składu płynu. To dzięki tej miksturze możliwe było zamykanie w bańkach.

-„Bardzo nas cieszy fakt, że tak wiele osób współtworzyło z nami I Słupski Dzień Bańki Mydlanej. W iście bajkowej atmosferze mogliśmy powrócić do lat swojego dzieciństwa, a także zachęcić innych do tego, aby spędzali czas w gronie najbliższych” – informuje Marta Szudobaj, zajmująca się promocją w Słupskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Podczas Dnia Bańki wykorzystano dokładnie 130 litrów płynu. Organizatorami imprezy byli Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słupskie Bańki Mydlane. Organizatorzy zapewniają, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez.