Boiska typu ORLIK

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji posiada w swoim zarządzie dwa kompleksy boisk wielofunkcyjnych typu ORLIK, znajdujące się przy ul. Wiatracznej/Konarskiego oraz przy ul. Krzywoustego.

Wymiary boisk piłkarskich Orlik wynoszą 62 m długości i 30 m szerokości, a bramki 5 m x 2 m. Do kompleksu sportowego należy również boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1 m x 32 m , które umożliwia grę w koszykówkę, siatkówkę i tenisa.

Boiska Orliki posiadają sztuczną trawę wypełnioną specjalnym granulatem. Natomiast nawierzchnia boiska wielofunkcyjnego składa się z tartanu. Jest to tworzywo poliuretanowe, które się nie ściera. Obiekty wyposażone są w pomieszczenia szatniowo-sanitarne o powierzchni ok. 60 m², oświetlenie oraz parkingi.

Obiekty udostępniane są dla mieszkańców i mieszkanek miasta bezpłatnie, służą aktywnej rekreacji. Zarządca prowadzi grafiki korzystania z boisk. Dla wygody i lepszej funkcjonalności obiektów wprowadziliśmy specjalną aplikację do zarządzania światłem na obiekcie, która jest do pobrana na każdy telefon i umożliwia sprawne korzystanie z oświetlenia.

Orliki cieszą się olbrzymią popularnością. Trenuje na nich sporo młodzieży, ale również dorosłych. Organizowane są zajęcia dla dzieci i turnieje sportowe. Korzystają z nich szkoły, akademie piłkarskie oraz kluby i stowarzyszenia sportowe. W okresie wiosenno-jesiennym na Orlikach zatrudnieni są animatorzy, których zadaniem jest organizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych dla społeczności lokalnej.

Kierownik obiektu:
Dariusz Protas
e-mail: d.protas@sosir.slupsk.pl


Harmonogram dostępności obiektów:

Harmonogram dostępności obiektu ORLIK przy ul. Wiatraczna w Słupsku Harmonogram dostępności obiektu ORLIK przy ul. Krzywoustego w Słupsku

 

Dokumenty