25.06.2019

Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie / Hala Gryfia / 14.09.2019 r.

Niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwyca fanów twórczości legendarnej grupy. „Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie” w wykonaniu Alla Vienna, chóru Vivid Singers i Mariusza Ostrowskiego to jedyny w swoim rodzaju projekt z pogranicza gatunków, łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 18-osobowego chóru. Jednocześnie jest to artystyczny hołd dla Freddiego Mercury.

W pierwszej, klasycznej części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia.

Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser, po „Bohemian Rapsody” (będzie to unikalne na całym świecie wykonanie) cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) i wykona utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.

Queen Symfonicznie

Queen Symfonicznie

Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

miejsce: Hala Gryfia, ul. Szczecińska 99, Słupsk

termin: 14 września 2019 r. (sobota)

godz. 19.00

 

Bilety do nabycia w:

redakcji „Głosu Pomorza”, ul. H. Pobożnego 19, tel. 59 848 81 03

sieci sklepów Media Markt

www.kupbilecik.pl

www.ebilet.pl

 

Link do wydarzenia na FB  https://www.facebook.com/events/379564999334065/