06.05.2019

Kijki w dłonie!

Nordic Walking to prosta dyscyplina sportowa, którą mogą uprawiać wszyscy. Na przełomie ostatnich lat stała się bardziej popularna i często nie rozglądając się daleko możemy zauważyć ludzi maszerujących z kijkami. Dlatego właśnie w Słupsku powstał Nordic Walking Park Słupsk.

 „Rajd Nordic Walking to impreza dla miłośników dwóch kijków oraz dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tym sportem. Event odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku. Bezpłatnie wypożyczymy kijki wszystkim tym, którzy ich nie posiadają. Trasa do pokonania wynosi 4 km. Planowana impreza zainauguruje powstanie Nordic Walking Park słupsk i mam nadzieję rozpowszechni i rozpropaguje tę dyscyplinę sportową.” – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Nordic Walking Park „Słupsk” to sieć tras do uprawiania nordic walking, wytyczona na terenie Słupska. Oba wejścia na trasy – zlokalizowane w Parku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz w Lasku Północnym – dodatkowo połączono 3,5 kilometrowym, niebieskim szlakiem łącznikowym. W skład Parku wchodzą 3 trasy: zielona – pętla o długości 4 km; czerwona – pętla o długości 6 km i czarna – pętla o długości 9,5 km. Szlaki poprowadzone są chodnikami, parkowymi alejkami, gruntowymi drogami oraz leśnymi ścieżkami. Na trasach zamontowano tablice z punktami do samodzielnego pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne i pokrywają się na pewnym odcinku. Umożliwia to dowolne wydłużanie lub skracanie przejść albo zmianę kierunku marszu. Oferta skierowana jest zarówno do entuzjastów nordic walkingu, jak i do biegaczy, rowerzystów czy narciarzy biegowych.

Podczas imprezy inaugurującej uczestnicy przemierzą trasę zieloną. Na zakończenie organizatorzy przewidzieli gorący poczęstunek oraz losowanie nagród. Start imprezy o godzinie 9:30. Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Parku Kultury Sportu i Rekreacji pod wiatą. Zapisy pod linkiem:

https://zapisy.domtel-sport.pl/rajd-nordic-walking-v3437.pl.html?fbclid=IwAR3Krbe3cJadXVTh72LaRdGJomkEDtppgqpHB5ltJFbEhzZTpo3mLSab4-g

Trasy posiadają certyfikat Polskiej Federacji Nordic Walking.

Nordic Walking

Nordic Walking