27.02.2017

Grand Prix „Biegamy razem w Słupsku”

W dzisiejszych czasach praca i pośpiech, a także związany z tym stres nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i zdrowiu. Dlatego też coraz więcej osób wybiera bieganie jako formę odstresowania, chociażby dlatego, że bieganie nie generuje kosztów a przynosi szczęście w formie endorfin. Bez wątpienia cykliczność zawodów wpłynie korzystnie na aktywność fizyczną mieszkańców Słupska. Coraz to dłuższy dystans biegów będzie wymagał od nich przygotowania – oznacza to, że nie tylko podczas zawodów będą uprawiać sport, ale także przed i po nich.

-„Jestem przekonana, że zawody wpłyną pozytywnie na stan zdrowia biorących w nich udział mieszkańców miasta, pozwolą im poprawić samopoczucie, oderwać się od codziennej rutyny i poznać nowych ludzi” – podkreśla Agnieszka Klimczak, p.o. Dyrektora SOSiR.

Organizacja Grand Prix „Biegamy razem w Słupsku” możliwa jest dzięki pieniądzom pozyskanym w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017! W ramach realizacji zadania zorganizowane zostaną cztery biegi tworzące Słupskie Grand Prix. Każdy z biegów przypadać będzie raz w danej porze roku. Dystans biegów będzie dostosowany do możliwości słupszczan rozpoczynających przygodę z tą formą aktywności. Zawody dedykowane będą dla osób, które ukończyły 16 lat. Każdy z uczestników po ukończonym biegu otrzyma medal, ten kto weźmie udział w czterech biegach będzie mógł z czterech medali ułożyć jeden. Zawody będą odbywać się na terenie całego miasta.

TERMINY BIEGÓW

1: Słupskie Grand Prix „Biegamy razem” 11 marca 2017 r.      – 5km
2: Słupskie Grand Prix „Biegamy razem” 24 czerwca 2017 r.
3: Słupskie Grand Prix „Biegamy razem” 23 września 2017 r.
4: Słupskie Grand Prix „Biegamy razem” 31 grudnia 2017 r.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8:30 do 10:30.

zapisy na bieg na stronie internetowej

https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=171

Partnerami biegu są: Słupskie Towarzystwo Osób Pozytywnie Aktywnych, Domtel Sport, Decathlon i My Gym.

 

Grand Prix

Grand Prix