11.05.2017

Czas na DUATHLON!

Wygląda na to, że Słupski Duathlon na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizatorzy postanowili ponownie zachęcić mieszkańców Słupska i pobliskich miejscowości do udziału w wydarzeniu, które organizują raz w roku. Warto dodać, że w Słupsku wcześniej nie organizowano tego typu przedsięwzięć. Dzięki temu, wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, jakie uczucia towarzyszą sportowcom, którzy niejednokrotnie startują w duathlonach.

W ubiegłorocznej edycji uczestnicy rozpoczynali wyścig od jazdy na rowerze i kończyli biegiem. Tym razem SOSiR organizuje duathlon, tak jak robi się to na całym świecie.

– „Zawodnicy rozpoczną rywalizację od 2,5km biegu, później przesiądą się na rowery i pokonają dystans 10 km. Po przejechaniu wyznaczonej trasy wyzwanie zwieńczy bieg na 2,5 km” – informuje Agnieszka Klimczak, p.o. Dyrektora SOSiR.

II Słupski Duathlon „Terenowa 15-tka” odbędzie się na Stadionie 650-Lecia, a jego trasa wieść będzie przez Las Północny. Organizatorzy zapewniają, że jest to wydarzenie, w którym wziąć udział mogą także sportowi amatorzy.

-„Nie trzeba codziennie biegać, lub jeździć na rowerze, by wziąć udział w naszej imprezie. Specjalnie wyznaczaliśmy trasę tak, by osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportem mogły wystartować” – dodaje Marta Szudobaj, Główny Specjalista ds. Promocji i Organizacji Imprez.

Na trasie ustawiony będzie punkt odżywczy, a nad bezpieczeństwem czuwać będą ratownicy medyczni. Po przekroczeniu linii mety zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal. Na najlepszych czekają puchary oraz nagrody finansowe. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody ufundowane przez firmę YOPE, lokalny Decathlon, SOSiR, MY GYM, Centrum Rakietowe, Kawiarnia CieKawa z Galerii Słupsk oraz Diety na Wynos. Tuż przed biegiem rowerowi pasjonaci dopompują koła rowerom, a także sprawdzą jednoślady pod względem technicznym. Każdy, kto ukończy duathlon będzie mógł udać się do strefy FINISHERA, gdzie będzie mógł się zrelaksować. Pomoże w tym firma BEACTIVE rehabilitacja i sport.

Organizatorami imprezy są: Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Domtel-Sport i My Gym.

Zapisy na imprezę na www.domtel-sport.pl

Regulamin —–> https://domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=196

II Słupski Duathlon "Terenowa 15-tka"

II Słupski Duathlon „Terenowa 15-tka”