04.11.2019

Bieg Niepodległości w Słupsku

Odzyskanie przez Polskę niepodległości to niewątpliwie jedno z ważniejszych świąt narodowych. Spora część mieszkańców celebruje te obchody na sportowo, poprzez uczestnictwo w Słupskim Biegu Niepodległości. W tym roku, to Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął się organizacji tego wydarzenia, a patronat medialny nad biegiem objęło Radio Gdańsk. Każdy z zawodników w pakiecie startowym otrzyma numer startowy z agrafkami, komin wielofunkcyjny (ufundowany przez SOSiR i Radio Gdańsk) oraz próbki mydeł firmy YOPE. Przed biegiem, o godzinie 10:50 rozgrzewkę poprowadzi instruktor z Aktywnej Fabryki. Punktualnie o godzinie 11:00 zawodnicy przekroczą linię startu i wbiegną do centrum miasta wyznaczoną wcześniej trasą.

trasa biegu

trasa biegu

Do pokonania będą mieli dwie pętle o całkowitej długości 10 km. Czas na pokonanie trasy to 1h i 10 min. Wszyscy uczestnicy, którym nie uda się dokończyć trasy w tym czasie, będą musieli z niej zejść. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal oraz napój izotoniczny firmy RECAL. Od godziny 12:30 w Ośrodku Sportu i Rekreacji im. T. Gwiżdża (przy mechaniku) będziemy nagradzać najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w kategorii OPEN i kategoriach wiekowych. Na zakończenie rozlosujemy kilkadziesiąt nagród ufundowanych przez partnerów biegu, tj.: YOPE, DECATHLON, Głos Pomorza, Teatr Nowy im. Witkacego, Słupski Ośrodek Kultury, takiestory.pl, Aktywna Fabryka, Teatr Tęcza, Zielenica, SOSiR, Artist Harmony, Pracownia Wizażu Natalia Tulin.

Uczestnicy Biegu Niepodległości w Słupsku biorą udział we wdrażaniu „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” dzięki czemu otrzymują bezpłatnie napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna. Przez cały czas trwania wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pustych puszek, zachęcając uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Korzystając z „Rekomendacji Ekologicznych”  planujemy ograniczyć wpływ naszego wydarzenia na środowisko poprzez działania z zakresu: recykling, marnowanie żywności, współdzielenie, wolontariat, energia, hałas, jakość powietrza.

recal

recal

Projekt Every Can Counts (Każda Puszka Cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry,  a od 2017 roku również Polskę. Po więcej informacji zapraszamy na www.kazdapuszkacenna.pl.

każda puszka cenna

każda puszka cenna

Regulamin wydarzenia znajduje się w linku poniżej:

https://zapisy.domtel-sport.pl/slupski-bieg-niepodleglosci-v3895.pl.html

UPOWAŻNIENIE