23.04.2021

Bieg na własnych zasadach

Zamarzyła, zaplanowała i realizuje jeden ze swoich życiowych celów. Wiolka Czuryńska wybiegła wczoraj z Gdyni, by w 14 dni obiec dookoła województwo pomorskie. 1092 kilometry chce przebiec nie zważając na warunki atmosferyczne. Robi to, by sprawdzić swoje możliwości, a także by pokazać nam, kobietom, że mamy w sobie wiele siły i determinacji.

Biegaczka w sobotę wieczorem, powinna przybiec do Słupska, zregenerować siły w internacie, znajdującym się przy Stadionie 650-Lecia. A z samego rana wybiec w kierunku Kobylnicy.

Bardzo liczy na to, że na trasie znajdą się chętni, którzy będą chcieli towarzyszyć w jej biegu. Można pokonać z nią dosłownie kilka kilometrów, tak by wesprzeć ją w dążeniu do celu.

Czuryńska wybiegnie spod Stadionu 650-Lecia w niedzielę (24.05.2021 r.) o godzinie 8:00.

W linku poniżej można śledzić jej trasę.

https://wiolkaczurynska.pl/bieg-dookola-wojewodztwa-pomorskiego/?fbclid=IwAR0ZIXYdmvyNOyiFzdk80f_wN-n0WQ0P17S9tnSb4YXQ35TDocIZTUGqcXo

Cały projekt jest sportowym manifestem sił kobiet i udowodnieniem tego, że od spełnienia marzeń dzieli nas jeden krok. Bieg zakończy się w Gdyni, w dniu 45 urodzin ultramaratonki.

Wydarzeniu patronuje Prezydentka Miasta Słupska, Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

 
 
Fot. Czuryńska

Fot. Czuryńska